Vajinal Ameliyatlar ve Genital Estetik

Vajina kaslı bir organdır. Zamanla, kilo alımıyla, doğum sonrasında veya genetik nedenlerle vajina kaslarında kuvvet kaybı, buna bağlı olarak da mesanenin ya da barsağın son kısmının (rektum) vajinadan fıtıklaşması; bazen de rahmin vajinal yoldan dışarı kadar sarkması görülebilir. İdrar kaçırma ya da sık kabızlık başgösterebilir.

Bunlar olmadan sadece kuvvet kaybı ile penisin tam kavranamaması, gevşeklik hissi, ilişki sırasında ses çıkması, ilişkiden zevk alamama ortaya çıkabilir.

Dış ve iç dudaklarda deformasyon, fazla büyüme ya da travmaya bağlı şekil bozukluğu kişide cinsel isteksizlik ve özgüven kaybına neden olabilmektedir. Uzman değerlendirmesiyle doğru yönlendirme ile ve vajinal operasyonlar için ehil ellerde, bu sıkıntılar kolayca atlatılabilmektedir.

İdrar kaçırma çeşitli nedenlerle olabilmektedir ve kadınların büyük kısmının, özellikle de yaş ilerledikçe sık yaşadığı bir sorundur. Bazı tipleri ilaç tedavisinden fayda görürken cerrahi müdahale gerektiren çeşitleri de olabilmektedir. Bu operasyonların çoğu vajinal yoldan yapılmaktadır ve hastanın günlük hayatına geri dönüşü kolay olmaktadır. Transobturator tape (TOT), sling uygulamaları ve modifiye çeşitleri bu ameliyatlar arasındadır.

Whatsapp'a git!
Detaylar ve fiyat bilgisi için iletişim!
Merhabalar;
Bu iletişim kanalı ile Doç. Dr. Başak Güler whatsapp hattımıza direk erişebilir, taleplerinizi ve sorularınızı çekinmeden iletebilirsiniz.