Gebelik / Riskli Gebelik Takibi

Gebelik dönemi, hem annenin hem fetüsün sağlığının takibini gerektiren hassas bir dönemdir. Ne yazık ki her zaman olumlu sonuçları yoktur. Gebelik sürecinde düşük tehdidi, düşük, dış gebelik, erken doğum tehdidi ve erken doğum, ölü doğum, anomalili bebek, gebelik zehirlenmesi ve doğum sonrası kanama gibi olumsuz pek çok sonuçla karşılaşılabilir.

Devamı için tıklayın…

Polip Ameliyatı

Jinekolojik Operasyonlar

Polipler rahim duvarının iyi huylu büyümesidir. % 99 kötü huylu hücre içermediği için takip edilebilirler. Ancak adet öncesi ya da sonrasında uzun lekelenme dönemlerine  ya da yoğun adet kanamasına neden olabilirler. Uzun süredir çocuk istemi olan ve tedavi başlanması kararı verilen hastalarda da tedavi öncesi optimum koşulların sağlanması için alınması düşünülebilir.

Devamı için tıklayın…

Miyom Ameliyatları

Jinekolojik Operasyonlar

Miyomlar rahim duvarının iyi huylu büyümeleridir. Ancak fazla kanama ya da sık aralıklarla olan kanamaya neden olarak kişide ileri derecede kansızlığa neden olabilirler. Bazen uzun zaman içinde büyürlerken hastaya bir şikayet vermezler; ancak 5-6 aylık gebelik cesametine ulaşınca hasta tarafından fark edilirler. Bazen de mesaneye olan baskı nedeniyle idrar kaçırma, sık idrara gitme; barsağa olan baskı nedeniyle de sık kabızlık ve dışkılamada zorlanma yapabilirler.

Devamı için tıklayın…

Rahim Alınması (Histerektomi) Ameliyatları

Jinekolojik Operasyonlar

Rahmin alınması, kadınlar için kabul edilmesi zor bir durumdur. Her ne kadar rahim, içinde bebeğin büyüdüğü, görevi fetüsü taşımak olan bir organ olsa da, çocuk doğurmayı düşünmeyen ve hatta menopoza girmiş bayanlar için bile rahmin alınması zor bir karardır. Çünkü ister istemez kişinin kadınlığı ve cinsel hayatı ile bir düşünülmektedir.

Devamı için tıklayın…

Vajinal Ameliyatlar ve Genital Estetik

Jinekolojik Operasyonlar

Vajina kaslı bir organdır. Zamanla, kilo alımıyla, doğum sonrasında veya genetik nedenlerle vajina kaslarında kuvvet kaybı, buna bağlı olarak da mesanenin ya da barsağın son kısmının (rektum) vajinadan fıtıklaşması; bazen de rahmin vajinal yoldan dışarı kadar sarkması görülebilir. İdrar kaçırma ya da sık kabızlık başgösterebilir.

Devamı için tıklayın…

Menopoz Dönemi ve Takibi

Jinekolojik Operasyonlar

Menopoz dönemi, adet döngüsünün bittiği, yumurtlamanın sona erdiği dönemdir. Vücutta östrojen azalması başlar ve buna bağlı bazı değişiklikler ortaya çıkar. Ateş basması, uyku düzensizlikleri, duygu durum değişiklikleri, vajinal kuruluk ve cinsel ilişkide ağrı, cinsel isteksizlik ortya çıkabilir. Kalp damar sisteminde östrojen eksikliğine bağlı değişiklikler, tansiyon yükselmesi; metabolizmada yavaşlama ve kolay kilo alma; kemik kaybı, boyda kısalma ve kemik kırıkları görülebilir.

Devamı için tıklayın…

Randevu Alın

Whatsapp'a git!
Detaylar ve fiyat bilgisi için iletişim!
Merhabalar;
Bu iletişim kanalı ile Doç. Dr. Başak Güler whatsapp hattımıza direk erişebilir, taleplerinizi ve sorularınızı çekinmeden iletebilirsiniz.